Ovoce a zelenina v boji proti rakovině


Únor je měsícem zdravého životního stylu a prevence nemocí, na 4. února dokonce připadá Světový den boje proti rakovině. I když žádné jídlo nedokáže této nemoci zcela předejít, některé potraviny můžou být součástí úspěšné prevence. Proto vám přinášíme výběr z těch nejlepších: zázvor, citrusy, lesní plody, česnek a granátové jablko.

Zázvor na žaludek a střeva:

Zázvor je úžasný lék nejen na nachlazení, ale má pozitivní účinky i na zažívání. Zázvor má totiž protizánětlivé účinky, působí tak příznivě na žaludek a ve střevech. Může podpořit prevenci rakoviny tlustého střeva a podle některých studií je látka obsažená v zázvoru schopná likvidovat nádorové buňky, které bují při rakovině vaječníků.


Citrusy a rakovina prsu:

Citrusy obsahují velké množství vitamínu C a jsou nejvýznamnější antioxidant. Lékařské výzkumy naznačily, že látky v citrusových plodech, i v limetkách či pomerančích, by mohly výrazně snížit tvorbu rakoviny prsu, pokud je budeme pravidelně konzumovat. A třeba takový grepfruit má v sobě antioxidant lykopen, který může snížit vznik rakoviny prostaty, a to až na polovinu!


Lesní plody na plíce:

Borůvky, ostružiny, maliny, brusinky - všechny obsahují velké množstí antioxidantů a vitamínu C. Jsou spojeny s dlouhověkkovstí a prevencí závažných onemocnění. Borůvky se odjakživa používaly při snižování vysoké teploty, mají v sobě spoustu látek s pozitivními účinky při prevenci rakoviny, v jednom experimentu se dokonce díky látce v nich obsažené zastavil růst plicního nádoru.


Česnek proti nádorům:

Česnek byl podle různých pověstí považován za vyháněče upírů, ve skutěčnosti se ale jednalo o vyhánění různých nemocí a neduhů. Česnek totiž obsahuje velké množstí sloučeniny síry, která povzbuzuje obranychopnost těla. Podle některých výzkumů by dokonce čenek mohl zpomalovat růst některých nádorů. Pojídání česneku by tak mělo zmenšit riziko vzniku rakoviny žaludku či prostaty.


Granátové jablko na prostatu:

Tento zázrak a u nás ne příliš konzumované ovoce, je teď pro vědce z Harvardu naprostou senzací! Zjistili totiž, že výtažek z něj potlačuje růst zhoubých buněk u mužů s rakovinou prostaty a dokonce tyto buňky dokáže i usmrcovat. A navíc, granátové jablko působí také pozitivně na srdce a cévy, jeho dlouhodobá a pravidelná konzumace snižuje krevní tlak a u mužů i u žen zlepšuje hormonální rovnováhu a povzbuzuje libido.Zdroj: https://ona.idnes.cz/potraviny-prevence-rakoviny-diy-/zdravi.aspx?c=A170810_001228_zdravi_brv
< Zpět

Návody a informace na této webové stránce nemají nahrazovat rady a pokyny kvalifikovaného praktického lékaře, odborného lékaře nebo dietologa. Vždy konzultujte Vašeho praktického lékaře před tím, než se budete řídit doporučeními publikovanými na tomto webu. Total Produce nemá zodpovědnost za pochybení při nevhodné aplikaci těchto doporučení.

© Top Fruit 2013. All rights reserved. | HORTIM International, spol. s.r.o. | Realizace Espiral.cz
HORTIM International, spol. s r. o., Kšírova 242, 619 00 Brno, Česká republika | +420 543 522 222 | info@hortim.cz | www.hortim.cz