Melodie Afriky , zpívá v mém srdci…
Vyrůstala jsem na citrusové farmě v jižní Africe, v nádherném údolí Gamtoos Valley nacházejícím se v regionu Eastern Cape. Naše farma ležela vysoko na kopci, ze kterého byl krásný výhled na toto velkolepé údolí. Byl to obrázek zelenající se sklizně namíchané s ostře červenou půdou, která dělá údolí tak úrodné. Krásné voňavé večery, po horkém africkém dnu byli plné opojné vůně po oranžovém květu a jasmínu.

Moje první vzpomínky na dětství zahrnují loupání a pojídání "naartjies” (mandarinky) v pomerančovém háji a "Brais” (grilování) v africkém vedru, kostelní slavnosti a staromódní hry...

Měla jsem to štěstí, že Jižní Afrika, která je místem střetávání mnoha národností, byla mým domovem. Poznala jsem tak kultury a kuchyně z Indie, Číny, Itálie, Řecka, Libanonu, Malaysie a dalších, a to bez opuštění mé rodné země! Tyto kultury a jejich zvyklosti zkombinujte s vynikající místní produkcí a získáte pulzující unikátní Jihoafrickou kuchyni.

Studovala jsem právnickou fakultu, kde jsem byla vybrána Cape Wine Akademií na výuku potravin a vína. Tato velice prestižní fakulta mě vyškolila ve všech velkých světových kuchyních a ve vinařství.

V roce 1999 jsem se přestěhovala do Irska, kde jsem také studovala a stala se ze mě terapeutka. Celá naše rodina se vždy zajímala o výživu a o nové nutriční trendy. Vzpomínám si, jak jsem poprvé pěstovala klíčky, a nyní o dvacet let později je to běžná záležitost! V roce 2004 jsem založila kliniku o zdraví a zdravém životním stylu "Green Living”. Brzy na to jsem začala s výukou "Green Living” na Cooks Academy kde jsem se na 4 roky stala hlavní lektorkou. V roce 2009 jsem založila školu vaření v Miele.

Jsem pravidelný a častý host irského rádia RTE. Od roku 2007 přispívám každý týden do programu "Today with Pat Kenny.”

Jsem hrdá na to, že mohu přispívat na webové stránky topfruit.cz - Čerstvé ovoce a zelenina tvoří kritickou část každé zdravé stravy a já doufám, že vám budou moje recepty chutnat.

 

Návody a informace na této webové stránce nemají nahrazovat rady a pokyny kvalifikovaného praktického lékaře, odborného lékaře nebo dietologa. Vždy konzultujte Vašeho praktického lékaře před tím, než se budete řídit doporučeními publikovanými na tomto webu. Total Produce nemá zodpovědnost za pochybení při nevhodné aplikaci těchto doporučení.

© Top Fruit 2013. All rights reserved. | HORTIM International, spol. s.r.o. | Realizace Espiral.cz
HORTIM International, spol. s r. o., Kšírova 242, 619 00 Brno, Česká republika | +420 543 522 222 | info@hortim.cz | www.hortim.cz